PDA

Просмотр полной версии : Поточна ситуація з читанням книжок


interfan
18.05.2007, 11:01
Надибав у інеті: http://www.irf.kiev.ua/files/ukr/ini_bookproject_news_1202_ua_gfk.ppt


Наведу головні, як на мене, цифри:
1.Загалом, частка респондентів (у віці 15-59 років), що особисто купували принаймні 1 книжку протягом останніх 3 місяців становить 41%
2.Найбільш часто згадуваною причиною є відсутність потреби у книжках/ цікавості до книжок — цю причину вказали 46% громадян
3.Найчастіше купували
художню літературу — майже 40%
24% громадян купували навчальну або наукову літературу
5% купували словники й енциклопедії.
книги для дітей — 18%
Книжки, що не належать до художньої літератури (науково-популярна література, біографії, історична література, кулінарні довідники, тощо) 13%
4.Головна особливість вікового розподілу: у віці 15-19 років більше половини книжок припадає на навчальну літературу


Попрацювавши над цифрами можно дійти до таких висновків:
1.Приблизно 30% відсотків дорослого населення України ЗОВСІМ не цікавлять книжки або вони їх не потребують.
2.20% відсотків населення в принципі не проти купити цікаву їм книжку, але не мають часу\грошей\не можуть знайти потрібне. Це при тому що середньостатистична книжка коштує 20 грв.
3.50% населення або купує книжки, або бере їх у бібліотеці\у друзів\качає з інету.
При цьому врахувавши частку книжок для дітей та наукової та навчальної літератури яка , у переважній більшості випадків, купується\шукається не через бажання почитати самому а через необхідність застосування по роботі\навчанні\вихованні дітей\подарунку тощо приходим до висновку що лише 25% відсотків дорослого населення читають \мають потребу у художній або науково-популярній літературі.
При цьому не враховується ні якість ,ні жанр літератури, ні кількість прочитаного.
Як на мене сумні цифри.

Додам ще такі факти . Як відомо раніше СРСР була найбільш читаючою країною у світі.Зараз же по Україні цифр не знайшов, але Россія вже займає 7 місце , випереджаючи середньостатистичний показник лише на 10%. У нас думаю не краще. Також знайшов цифри що 40% відсотків дорослих британців не прочитали у житті ЖОДНОЇ книги.

Що думаєте на цю тему? Чи це сталося через доступність інформації у пресі\інтернеті чи через зміну пріоретитів ? Яке ваше ставлення до книжок, у яку категорію потрапляєте ви? Якою бачите роль книги зараз і у майбутньому?

Sodin
18.05.2007, 11:37
В СРСР було замало розваг, додати до цього пропаганду читання - отримаємо досить високі показники. Зараз вони менші, але погано це, чи ні сказати однозначно важко.

Якщо прагнути до самовдосконалення і виховання людини з великої літери, то так, низький рівень читання - дуже погано.

Але людство крокує куди йому заманеться, а не до високих ідеалів.

Для бізнесмена, від якого ніхто не вимагає бути начитаним - це вільний час, щоб заробити більше грошей. Про алкоголиків і мови нема.

Те, що я читаю для мене дуже корисно і важливо. Якби всі читали гарні книжки і робили з них висновки (бажано такі самі як я, або близькі до них), то мені було б краще - навколо одні однодумці.

На мій погляд основна причина зменшення рівня читання - розширення можливостей для вбивання часу шляхом розваг, і підвищення темпу життя (робота та інші турботи залишають мало часу). У дітей серйозний конкурент для книги - комп'ютерні ігри.

Але читаючих не так вже й мало. І їхня кількість може значно збільшитись.

Все ж таки книга - це книга.

Philosopher
18.05.2007, 17:02
нажаль, все, що я можу сказати: все набагато гірше!
я працював в УДЦНТТУМ (в минулому - станція юних техніків), так туди заходило багато дітей, яким недоступні (фінансово і не тільки) комп"ютерні ігри, але більшість з них читали книги тільки з примусу в школах... і то далеко не все, що задавали...

emolya
18.05.2007, 20:53
Я купую собі книжки, беру щось почитати у друзів, ходжу іноді у бібліотеку. Але часто того, що я прагну почитати у бібліотеці не виявляється... З інтернету книги качала лише для того, щоб дізнатися чи варта книга того, щоб її купувати.

Молоді люди зараз читають, бо це модно. Можна зустріти читаючих людей в метро, парках, на лекціях... Коли люди їдуть на відпочинок кудись на море, вони також беруть з собою книгу: в поїзді, на пляжі почитати, в перервах між розвагами...

Philosopher
18.05.2007, 21:29
З інтернету книги качала лише для того, щоб дізнатися чи варта книга того, щоб її купувати.
+1
не люблю читати з екрану... книга має бути паперовою.
втім, бібліотеками теж не люблю користуватись - в мене і своя непогана ;)

Sodin
21.05.2007, 10:17
Чаще всего в библиотеке трудно найти то, что хочешь - с новинками художественной литературы там проблемы хронические. А брать что-то неизвестное - можно не угадать. Да и временные рамки...

Своя книга лучше во всех отношениях. Кроме финансовых конечно...

Philosopher
22.05.2007, 15:06
Чаще всего в библиотеке трудно найти то, что хочешь - с новинками художественной литературы там проблемы хронические. А брать что-то неизвестное - можно не угадать. Да и временные рамки...

Своя книга лучше во всех отношениях. Кроме финансовых конечно...

к сожалению, многое приходится хранить в электронном виде, но мое отношение к бумажным книгам видно здесь:
http://philosopher.kiev.ua/forum/index.php?topic=200.0
:rolleyes:

interfan
22.05.2007, 19:22
к сожалению, многое приходится хранить в электронном виде, но мое отношение к бумажным книгам видно здесь:
http://philosopher.kiev.ua/forum/index.php?topic=200.0
:rolleyes:

Непогано =) Хоча у мене і побільше була поки я не повивозив зовсім нецікаве на дачу

Щодо громадьских бібліотек,то там теж є цікаве. У мого мікрорайону наприклад це: 1. Класична література 2.Література на суспільно-політичну-історичну тему видана у кінці 80-их - початку 90-их. 3. Сучасна періодика у якій можно знайти багато цікаво. Причому значну частину я окрім бібліотеки ніде й не бачив.

Philosopher
23.05.2007, 08:15
Непогано =) Хоча у мене і побільше була поки я не повивозив зовсім нецікаве на дачу

я теж багато вивіз на дачу ;)
а це - частина того, що залишилось :rolleyes:

Sodin
23.05.2007, 13:52
Хомяка вижу, а где удав?

Philosopher
23.05.2007, 14:25
это крысы...
а удава пока не купил... финансовые траблы...
(питонша моя померла 3 года назад :((( )

Sodin
23.05.2007, 14:54
sorry

crazy_squirrel
23.05.2007, 20:30
Я беру книги у друзей или покупаю.
В нете качаю только учебную литературу, которая мне не очень важна, для 3z.
Предпочитаю, конечно, покупать, особенно те, которые очень люблю.
А библиотеки не люблю (особенно бабок, которые там работают):biggrin:

Удивляют меня такие данные :blink:
Возможно, опрос проводился на борщаге?!
Причём поздним вечером :laugh:
Все мои друзья читают книги, я вообще почти не знаю людей, которые их не читают.
У моей сестры куча знакомых, практически все они читают книги, и т.д.

interfan
24.05.2007, 09:57
Тобі напевно пощастило. У мене більшість знайомих не читає. І споглядаючи на те що роблять люди у метро\приміських електропотягах - 2-3 людини на вагон з книжкою це максимум.

Sodin
24.05.2007, 10:26
Нет, мои знакомые моего возраста как раз 95% читающие, а старшее поколение - 35% - 40% (родители и их знакомые, родители друзей, дяти - тёти). Каждый сам себе выбирает окружение или окружение выбирет его. Ну и везение конечно.

В целом описаная выше ситуация мне кажется всё же близка к истине...

interfan
24.05.2007, 10:55
Нет, мои знакомые моего возраста как раз 95% читающие, а старшее поколение - 35% - 40% (родители и их знакомые, родители друзей, дяти - тёти). Каждый сам себе выбирает окружение или окружение выбирет его. Ну и везение конечно.

В целом описаная выше ситуация мне кажется всё же близка к истине...
Хм...Серед моїх знайомих-однолітків напевно не більше 20-30%. Причому більшість люди розумні, культурні, з інтелегентних родин. Але читати не тягне. Звісно, тих хто читає десь там максимум одну "модну" книжку на місяць з міркуваннь: "усі читали а я ні, це ж модно" не рахую.

Sodin
24.05.2007, 11:09
Кстати читающих девушек сейчас, пожалуй намного больше, чем парней. Наверное они более стойки к компьюторным играм, а это сейчас основной убийца времени.